Fotografka Jana Musilová

Obchodní podmínky

platné od 1.1.2023

Adresa provozovny: Pustiměř 117, 68321

IČO: 74634721
Nejsem plátce DPH.

OBJEDNÁNÍ TERMÍNU

Rezervovat termín si můžete emailem nebo můžete napsat zprávu na můj facebookový účet Fotografka Jana Musilová. Do zprávy napište o jaký druh focení máte zájem, kdo se bude fotit a časový horizont nebo určité datum v případě svatby.

Objednací doba je dle mé aktuální vytíženosti, ale z pravidla jsou to dva týdny.  Novorozenecké focení (newborn) je nutné zarezervovat ještě v těhotenství. Stačí mě informovat, že máte zájem o newborn focení, a já si Vás zapíšu do seznamu a budu s Vámi počítat. Přesný termín se domlouvá po samotném porodu ještě z porodnice.

Objednání je závazné v okamžiku odsouhlasení termínu focení klientem i fotografem. Objednáním souhlasíte s obchodními podmínkami, s autorským přístupem a fotografickým stylem, se kterým pracuji.

CENA FOCENÍ

Ceny najdete na webových stránkách v sekci Ceník dle jednotlivých druhů focení. Ceník svatebního focení poskytuji na vyžádání.

ZRUŠENÍ REZERVACE

Pokud musíte focení z jakéhokoliv důvodu zrušit, tak mně o tom prosím neprodleně informujte.  Focení bude zrušeno nebo Vám bude nabídnut náhradní termín (dle mé vytíženosti).

NÁHRADNÍ TERMÍN

Náhradní termín bude nabídnut v co možná nejbližší možné době dle aktuální časové vytíženosti. V případě newborn focení je možné, že nebude možné nabídnout vhodný termín, ale je možné fotit lifestyle newborn, kde není podmínkou stáří miminka 10 dní.

MÍSTO FOCENÍ

Lokace focení se domlouvá před focením. Veškeré focení (kromě newborn) probíhá v exteriéru. Při nepřízni počasí se přesunuje focení na náhradní termín. Pokud je zamračeno nebo zima, tak se to nepovažuje za nepříznivé počasí.

Pro newborn je připravený ateliér, zařízený především na newborn, ale je možné zde fotit i všechy ostatní druhy focení. Pro boudoir focení si ateliér pronajímám k tomu patřičně vybavený.

Objednání je závazné v okamžiku odsouhlasení termínu focení klientem i fotografem. Objednáním souhlasíte s obchodními podmínkami, s autorským přístupem a fotografickým stylem, se kterým pracuji.

Doprava do 10 km od Pustiměře se nepočítá, poté si účtuji si 10 Kč/km. Počítá se cesta tam i zpět.

DOBA FOCENÍ

Doba focení je individuální dle výběru a rozsahu balíčku. Pozdní příchod není důvodem k prodloužení domluveného časového rozsahu, a o tuto dobu bude doba focení zkrácena. V případě zpoždění delším než 20 minut a bez předchozí omluvy, se focení ruší bez možnosti náhradního termínu. V průběhu focení je zakázáno pořizovat jakýkoliv fotografický nebo video záznam bez předchozího souhlasu fotografa.

JAK A KDY PROBÍHÁ PLATBA?

Platí se vždy na místě po focení, mějte prosím přesnou částku, popřípadě lze provést platbu převodem přes QR kód. Při výběru dalších fotografií nad rámec balíčku, doplatek probíhá formou bezhotovstní platby na bankovní účet.

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ

Do týdne dostanete odkaz na galerii náhledů k výběru. Na výběr máte 2 týdny, pokud se nedomluvíme jinak.

Zaslané náhledy fotografií dle autorského zákona č. 121/2000 sb. není bez souhlasu fotografa jako autora daného díla dovoleno tyto náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (jsou ve vlastnictví fotografa a určeny výhradně pro výběr k retuši). Slouží pouze pro klientovu osobní potřebu, a  k následnému výběru fotografií, které bude klient požadovat upravit.

Po dokončení zakázky dochází ke smazání vytvořené galerie s náhledy.

NEUPRAVENÉ FOTOGRAFIE
NEPOSKYTUJI!!!

CO ZNAMENÁ ÚPRAVA FOTORAFIE?

Každou fotografii již v náhledech dostanete částečně upravenou, takže ještě než si vyberete s každou fotkou strávím určitý čas. To znamená ořez, úprava barev, vyvážení expozice, jasu, stínů, odstranění aktuálních poškození pleti (pupínek, zima, menší odřeniny a modřiny). Větší retuše pleti, bělení zubů, usměrnění vlasů, odstranění vrásek, odstranění čouhajícího ramínka, zeštíhlení nebo odstranění osoby z fotografie je účtováno 300 Kč za fotografii. Vše jen v případě, že je taková úprava realizovatelná. Tetovačky u dětí neretušuji, doporučuji je odstranit již doma, ne těsně před focením.

U miminek retušuji novorozeneckou vyrážku a velké rušící kousky loupající kůže, ne však veškerou loupající se kůži - ta je pro novorozence typická. Sjednocuji barvu pleti.

KDY BUDETE MÍT FOTKY?

Od obdržení zaslaného výběru fotografí je dodání 2-4 týdnů, dle vytíženosti. V případě čerpání dovolené nebo nemoci se tato doba může prodloužit. U svatebních fotografií je doba dodání uvedená ve smlouvě.

JAK SE K VÁM FOTKY DOSTANOU?

Všechny vybrané a upravené fotky zasílám elektronicky v maximálním rozlišení, kde si je můžete neomezeně 2 týdny stáhnout a uložit, nebo kdokoliv, komu pošlete odkaz. Fotky z tisku jsou zasílány přes Zásilkovnu dle aktuálního ceníku. Svatební fotografie obdržíte v rozsahu a domluvenou formou uvedenou ve smlouvě.

V JAKÉM FORMÁTU JE OBDRŽÍM?

Fotky dostanete ve formátu jpeg v plném rozlišení a i ve zmenšené verzi pro web či prohlížení v TV. Jsou zasílány v poměru stran 2:3. Fotky jsou vhodné pro tisk i velkoformátové obrazy. Vždy je nutné tisknout z originálu.

JAK DLOUHO MÁM FOTKY V ARCHIVU?

1 rok pouze upravené fotografie, po této době jsou fotky smazány a není možné je ode mě žádat. Ostatní neupravené fotografie jsou z kapacitních důvodů smazány do 1 měsíce od zaslání výběru.

CO MŮŽU REKLAMOVAT?

Důvodem k reklamaci fotek není: nespolupráce při focení, počasí, vlastní vzhled na fotkách, neupravené oblečení, rozfoukané vlasy, odlesky, nasazené sluneční brýle, čouhající ramínka, a ani není možné reklamovat fotografický styl. Reklamace bude uznána v případě poškození digitálních dat, kde bude sjednána náhrada a navrženo řešení dané situace.

AUTORSKÁ PRÁVA

Veškeré fotografie jsou chráněny autorským zákonem (tzn. nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora). Vyhrazuji si právo na zveřejnění fotografií na svém Facebooku, Instagramu a webových stránkách www.musilova.net. V případě, že si nepřejete zveřejňovat fotografie, informujte mě prosím o této skutečnosti neprodleně po focení. Všechny zvěřejněné fotografie v portfoliu, na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách disponují souhlasem daných osob. Pokud si klient  souhlas rozmyslí, má právo ho odvolat a to písemně nebo emailem na uvedené adrese či e-mailu.

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Zpracování osobních údajů, které jsou poskytnuty v souvislosti s objednáním focení, budu zpracovávat dle Nařízení (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).

1) Účelem zpracování je evidence smluvní spolupráce a uplatnění případné reklamace. Osobní údaje objednatele v souladu se zákonem č. 563/1991 Sb., zákon o účetnictví 5 let, následně údaje zlikviduje. Máte právo dle čl. 15 – 20 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679, zejména práva na přístup k osobním údajům, práva na opravu a právo na výmaz.

2) V souvislosti s prováděním díla (kde je více osob, svatba, rodinné focení a pod.) mohou být pořizovány i osobní údaje dalších osob, nikoliv jen objednatele, objednatel prohlašuje a nese odpovědnost za to, že tyto osoby obeznámil s tím, že budou jejich osobní údaje zpracovávány a jaká mají práva, a to v rozsahu výše uvedených odst. 1 tohoto článku.

MÁM DÁRKOVÝ POUKAZ

Dárkový poukaz můžete uplatnit po jeho předložení při focení. Objednávejte se ideálně 2 měsíce před ukončením jeho platnosti (na každém poukazu je uvedena jeho platnost). Objednáním akceptujete obchodní podmínky. Délku kuponu nelze prodloužit a nelze jej vyměnit za finanční kompenzaci! Objednávejte se emailem na jana@musilova.net

Jsem taky na sociálních sítích..