Fotografka Jana Musilová

Instrukce k focení miminka

PŘED FOCENÍM

Napište mně jaký styl se Vám líbí nebo to celé můžete nechat celé na mě. Neslibuji Vám, že Vám udělám přesně takovou fotku jakou mně pošlete, ale můžeme se jimi inspirovat, a také lépe poznat, jaký styl fotek od focení očekáváte. Každý máme jiný vkus, každému se líbí něco jiného, a já se vždy snažím, aby byl zákazník spokojený a dostal to, co chce. Fotím hlavně přirozeně, tak aby miminko i rodiče byli co nejvíc v pohodě. Miminko polohuji v náručí, pokud to dovolí a nechá se 😉 Miminku oblečte snadno sundavací oblečení. Mnohdy usne v autě a můžeme rovnou fotit.

Sourozence hlašte už u domluvy focení. Podle jejich věku nachystám celé focení.

CO S SEBOU PRO MIMINKO

Pokud to jde, vydržte s krmením až před focením. Popřípadě pokud potřebuje, nakrmte trošku, ale pořádně dokrmte až v ateliéru. Je tam na to čas i prostor. Pokud má příkrm, tak ho nezapomeňte vzít s sebou a vzít ho dostatek. Stačí horká kojenecká voda do termosky a studená s sebou, na místě můžete mlíčko pohodlně připravit. Počítejte s častějším krmením během focení, aby miminko bylo spokojené, napapané a dalo nám prostor na focení. Vezměte plínky, bavlněnou plínku, dudlík (i když ho nepoužíváte, za dvě hodiny nevzniká na dudlík návyk), hřebínek, přebalovací podložku, mastičku na tělo (ne olejíček), kapičky do očí, pokud používáte a vlhčené ubrousky. Pokud máte pro miminko něco,co chcete mít na fotkách, vezměte to.

CO S SEBOU MAJÍ MÍT SOUROZENCI A RODIČE?

Vhodné oblečení – ideálně celá rodina barevně sladěná. Volte oblečení bez nápisů, obrázků. Barevně neutrální oblečení, barvy spíše přírodní – třeba bílou, béžovou,hnědou. Nic nezkazíte, pokud si vezmete čistě bílé nebo černé triko a džíny. Černá varianta vypadá skvěle na černém pozadí s nahulatým miminkem. Pokud chcete barevnější, tak volte např. světle modrou, pudrově růžovou a pod. Pokud je to možné, přijeďte již oblečeni v tom, v čem budeme fotit. V průběhu se však můžete i převléknout, takže si vezměte s sebou druhou variantu oblečení. Vezměte i jednu variantu náhradního oblečení v čem pojedete domů (nezapomeňte i kalhoty), kdyby se stala nějaká nehoda, když se bude fotit miminko nahulaté (to jak budete chtít). Pokud se vůbec nemůžete rozhodnout jakou variantu, vezměte s sebou klidně více oblečení a variant, a společně vybereme, co bude nejvhodnější. Fotí se naboso.

Pokud máte již starší dítko, vezměte pro něj třeba i nějakou hračku, knížku nebo tablet, abychom ho případně mohli zabavit 🙂 a nějakou odměnu, ať ho můžeme třeba motivovat na sourozeneckou fotku.

Nezapomeňte na svačinu a pití pro sebe a všechny ostatní.

PRŮBĚH FOCENÍ

Focení probíhá přibližně 1-2 hodiny. Během focení uděláme rodinné fotky i fotky samotného miminka. Nesnažím se je marně uspávat. Využívám toho, jak krásně koukají a fotím je ve vaší náruči. Je možnost zapůjčit oblečky a pro holčičky čelenky. Vše probíhá podle toho, zda je miminko klidné nebo potřebuje náruč, tak mu přizpůsobíme celé focení. Sourozence do ničeho netlačte a nevyhrožujte jim. Berte to jako návštěvu u tety, a pokusíme se s nimi vše vykomunikovat formou hry. Fotím kombinaci momentek a jednoduchých stylizovaných fotek. Pokud chcete nějakou konkrétní polohovanou fotku, tak mně to dejte prosím dopředu vědět, abych mohla připravit rekvizity. Například s medvídky nebo v srdíčku a pod.

 

 

 

Jsem taky na sociálních sítích..